Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Zahrada a okolí domu - první dojem je při prodeji klíčový

sedlak_jan_2 Ing. Jan Sedlák 7. 7. 2023

Představte si, že jste potenciální kupci vašeho domu. Jakmile přijdete na prohlídku, první věc, kterou uvidíte, je exteriér a zahrada. Je to váš první dojem o domě, a jak víme, první dojem je často tím nejdůležitějším. Proto je nesmírně důležité, abyste se postarali o zahradu a okolí vašeho domu, aby působil co nejatraktivněji na potenciální kupce.

2

Zde je 10 tipů a nápadů, jak upravit zahradu a exteriér domu: 

1. Úklid

Začněte tím, že uklidíte veškerý nepořádek, který by mohl rozptylovat pozornost od krásy vaší zahrady. Odstraňte staré hračky, nábytek nebo jiné nepotřebné předměty. Nezapomeňte také uklidit střechu a okapy od listí a nečistot.

2. Sečení trávníku

Udržujte trávník upravený. Pokud máte nerovnosti nebo holá místa, zvažte jejich opravu pomocí trávního koberce nebo výsevu nového trávníku.

3. Výsadba květin

Přidejte do zahrady život a barvu tím, že vysadíte květiny. Zvolte druhy, které jsou snadno udržitelné a atraktivní pro potenciální kupce. Můžete také použít květináče nebo závěsné koše pro snadnou údržbu a přesun.

4. Údržba plotu

Ujistěte se, že váš plot je v dobrém stavu. Opravte případné poškozené části a natřete jej, pokud je to nutné. Pokud nemáte plot, zvažte jeho instalaci - může to dodat soukromí a bezpečnost.

5. Osvětlení

Zajistěte dostatečné osvětlení exteriéru domu, aby byl váš dům dobře viditelný i ve večerních hodinách. To může zahrnovat solární lampy podél chodníků nebo akcentní osvětlení na zajímavých prvcích zahrady.