Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Jak moc je home staging při prodeji nemovitosti důležitý?

gardasova_veronika_1 Veronika Gardášová 4. 7. 2023

Spousta z vás se s tímto pojmem už určitě setkala. Někteří možná tohle slovo vidí poprvé. O co tedy vlastně jde a proč je při prodeji nemovitosti tak důležitý?

DSC04216_1920px

Home staging je důsledná a předem promyšlená příprava interiéru nemovitostí pro profesionální nafocení k prodeji/pronájmu. Jedná se o moderní nástroj, který je více a více v oblasti realit využíván. Jde o nachystání interiéru tak, aby výsledná inzerce zaujala potencionálního kupujícího na první pohled. Musí se vhodně zvolit nábytek i dekorace, aby se vytvořil pěkný celkový dojem.

Tento nástroj umí vyzdvihnout plusy nemovitosti a zároveň dokáže potlačit její mínusy.  Je jedno, v jakém je nemovitost stavu. Máme velké množství vlastních dekorací a nábytku, které se dají nakombinovat opravdu s čímkoliv.

Důležitá je příprava, aby vše hezky ladilo, navzájem se doplňovalo a také zaplnilo prázdný prostor. Kupující si tak dokáže lépe představit, jak by si danou místnost mohl vybavit a jak jsou prostory velké.

dsc_4512_1440px.jpg

Dva typy home stagingů

Úplný home staging

První typ znamená, že nemovitost je prázdná, vyklízená a nejlépe i vymalovaná. V tomto případě ji zvládneme celou dovybavit – od gauče, přes postel až k prostírání stolu. Není nám cizí se postarat o předchozí úklid nemovitost či zařídit její výmalbu.

Částečný home staging

Využijeme převážně nábytek majitele nemovitosti. Uklidíme přebytečné věci a doladíme vhodně zvolenými dekoracemi tak, aby vše do sebe zapadalo. Je důležité se zaměřit na detail!

Jak dlouho home staging trvá?

Záleží na typu nemovitosti (dům, byt, chata), její velikosti, zda je tam už nějaký nábytek nebo je byt či dům úplně prázdný.

Například prázdný byt 2+kk může trvat cca 2-3 hodiny, pokud ho chystá zkušený tým tří lidí. Větší dům samozřejmě zabere více času. Každá nemovitost je individuální a také k ní podle toho přistupujeme. Když už je vše krásně připravené, pak je rozhodně důležité, aby nemovitost byla nafocena profesionálně. Jinak to ztratí efekt. My profesionálního fotografa máme. Přesně ví jakým způsobem, pod jakým úhlem a co na nemovitosti nafotit. Hodně času také zabere fotografie správně upravit.